1893 Mitmesugused uued tantsutükid

Avaldatud: 26. septembril 2011

Ühe ja kahe wiiuli pääl mängida. Wäljaandnud Herman Schmalz. Tartus. Trükitud K. A. Hermann`i kirjadega. 1893.   Noodivihiku faksiimile leiate siit Teabe vanade viiulivihikute kohta leiate siit   Lisateavet: Loe lisaks Marju Kõivupuu artiklit ajakirjas Mäetagused, kus ta kirjutab lähemalt Hermann Julius Schmalzist (Mäetagused nr. 10/1998)   Eeskõne Unustatud muusika sõbrad! Siin soowin teile need 15 uut tantsu-tükki, mis ühe ja kahe wiiuli jaoks komponeerinud olen. Tükid on, nagu mängija näeb, mitmesugused, osalt kunstlikumad ja raskemad, osalt jälle lihtsamad ja kergemad mängida, ja sünniwad ka sellepärast osawal mängijal, kui ka õppijal pruukida. Ka loodan, et need tükid wist igale ühele uued ja wõõrad saawad olema, ja et neid siiamaani wist keegi enne kuulnud ehk kusagilt mujalt nootidest leidnud ei ole. Ka on nad Dr. K. A. Hermann´ist läbi waadatud, et nad ka tõesti õiged ja täielikud on.   Wiimaks soowin weel, et need uued tantsu-tükid ka igale muusika sõbrale armsad ja meele järele saaks olema. Kui nad nende poolt lahket wastuwõtmist leiawad, siis saan weel edespidi paremate tantsu-tükkide eest muretsema.   Wäljaandja.   Kogumikus olevad pillilood Avaldatud: 26. septembril 2011 Hinnatud kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine vaata lisaks ka Tõlketeenused kiirelt ja alati tähtajaks valmis
1893 Mitmesugused uued tantsutükid
Avaldatud: 26. septembril 2011

Ühe ja kahe wiiuli pääl mängida. Wäljaandnud Herman Schmalz. Tartus. Trükitud K. A. Hermann`i kirjadega. 1893.

 

Noodivihiku faksiimile leiate siit

Teabe vanade viiulivihikute kohta leiate siit

 

Lisateavet: Loe lisaks Marju Kõivupuu artiklit ajakirjas Mäetagused, kus ta kirjutab lähemalt Hermann Julius Schmalzist (Mäetagused nr. 10/1998)

 

Eeskõne


Unustatud muusika sõbrad! Siin soowin teile need 15 uut tantsu-tükki, mis ühe ja kahe wiiuli jaoks komponeerinud olen. Tükid on, nagu mängija näeb, mitmesugused, osalt kunstlikumad ja raskemad, osalt jälle lihtsamad ja kergemad mängida, ja sünniwad ka sellepärast osawal mängijal, kui ka õppijal pruukida. Ka loodan, et need tükid wist igale ühele uued ja wõõrad saawad olema, ja et neid siiamaani wist keegi enne kuulnud ehk kusagilt mujalt nootidest leidnud ei ole. Ka on nad Dr. K. A. Hermann´ist läbi waadatud, et nad ka tõesti õiged ja täielikud on.

 

Wiimaks soowin weel, et need uued tantsu-tükid ka igale muusika sõbrale armsad ja meele järele saaks olema. Kui nad nende poolt lahket wastuwõtmist leiawad, siis saan weel edespidi paremate tantsu-tükkide eest muretsema.

 

Wäljaandja.

 

Kogumikus olevad pillilood


Polka
Polkamasurka
Galopp kahele viiulile
Polka
Rheinländer kahele viiulile
Polka
Polkamasurka
Polka
Quadrille
Walzer
Polka
Polka
Galopp
Walzer
Kasatski
1893 Mitmesugused uued tantsutükid Avaldatud: 26. septembril 2011
© Viiulimuusika repertuaarikogumik "EESTI VIIUL" Autor: Krista Sildoja, kontakt: krista(ät)rahvamuusika.ee